swagelok

Na wstępie trzeba powiedzieć, czym tak właściwie jest sprężarka. Otóż jest to urządzenie, które to właśnie dzięki precyzyjnie wyznaczonym ruchom zachodzącym pomiędzy poszczególnym detalami konstrukcyjnymi w jego wnętrzu prowadzi do powiększania ciśnienia gazów lub ewentualnie płynów.

Wszyscy , którzy chociażby w minimalnym stopniu interesują się przedstawianym temat na pewno zdają sobie sprawę z faktu, że w najwyższym stopniu rozpowszechnionymi i przeważnie spotykanymi są tak zwane kompresory tłokowe. Wśród kompresorów tego typu wolno dokonać jeszcze bardziej dogłębnego podziału na proste sprężarki jednostopniowe oraz charakteryzujące się zdecydowanie bardziej karkołomnym systemem tłokowym sprężarki dwustopniowe – po więcej uprzejmie zapraszamy na serwis sprężarek.

Obok sprężarek tłokowych na szczególną uwagę zasługują urządzenia o podobnym zastosowaniu, jednakowoż wykorzystujące inne technologie. Mowa w tym przypadku rzecz jasna o sprężarka spiralnych. Sama nazwa tych kompresorów daje do wydedukowania, że kompresja gazów w ich obrębie odbywa się na skutek określonych typów relacji zachodzących pomiędzy układem dwóch spiral.Współczesnym typem sprężarki, który kategoryzowany jest do wyporowych sprzętów tego typu.

Jako jedną z ciekawostek wolno dostarczyć fakt, iż pierwsze plany dotyczące sprężarki spiralnej pojawiły się na początku dwudziestego wieku, jednakże technologia pozwoliła na stworzenie pierwszego projektu tego typu sprzętu kilkadziesiąt lat później. W procesie sprężania powietrza w sprężarce spiralnej funkcjonują ze sobą dwie spirale, z jakich jedna jest przytwierdzona na stałe w jednym położeniu oraz nie ma możliwości wzruszania się. Druga z kolei porusza się tak oznaczanym ruchem mimośrodowym, co z kolei dosadnie przyczyniło się, że kompresory wykorzystujące tego typu technologię formułowane są inaczej terminem sprężarki mimośrodowe – przetestuj swagelok.

Należałoby także powiedzieć o tym, że sprężarki spiralnej w zdecydowanej większości przypadków znamionują się charakteryzują się wielkim poziomem niezawodności użytkowania, zespolonym w jedną, współgrającą całość z oszczędnością zużywanej energii. Te ich cechy, połączone z cichy trybem pracy sprawiają, że są one w szeregu przypadków użytkowane w zaawansowanych technologicznie projektach.

Zobacz także: swagelok

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.