Wyjazd na wschód od Polski – Ukraina

Jeszcze do niedawna Polacy odjeżdżali przede wszystkim na Zachód, nie jedynie do pracy, jednak także w celach krajoznawczych. Teraz coraz więcej osób obiera kierunek wschodni, albowiem Wschód wrócił finalnie do łask. Ten kuszący region to optymalne miejsce na zresetowanie się oraz nabranie sił. Na wschodzie aranżowane są też wycieczkidolwowa.com.pl. Naturalnie najentuzjastyczniej na wschód jeżdżą osoby, jakie cokolwiek wiedzą o tym rejonie i uwielbiają klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem oraz zamiarem wycieczek z Polski jest Ukraina. Wyprawy na Ukrainę to już praktycznie zwyczajność każdego przewodnika turystycznego po wschodniej domenie internetowej Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, panoramą barw, wyśmienitą kuchnią i nadzwyczaj, lecz to bardzo niskimi cenami. Wielu Polaków entuzjastycznie wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, ponieważ to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co trzeba wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, pamiętajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, więc na przejściu granicznym zostaniemy zapytani o paszport, wypada być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy bardzo długo, od czasu do czasu nawet kilkanaście godzin. Wynika to z wielkiego ruchu przemytniczego nad jakim próbują zapanować i Polska, oraz Ukrainy.
• Najszybsza i najtańsza jest wyprawa na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu miejsc podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Oczywiście, że tak, a jeśli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez obaw. Po ukraińsku można się dogadać z kimś nawet bez znajomości języka, wynika to z przynależności oraz polskiego, i ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Niektóre słowa są niesłychanie analogiczne, wystarczy ich tylko prawidłowo używać.
Najogromniejszą i najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wyprawy do Lwowa to atrakcja, z której korzysta wielu podróżników. Lwów to zabytki, doskonała kuchni oraz bezmiar inspiracji dla powszedniego życia.

 

Sprawdź także: Wycieczka do Lwowa z Rzeszowa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.