The Sims – fenomen gry

Wszyscy,którzy są zapaleńcamiróżnego typu gier komputerowych z całą pewnościąprawidłowo zdają sobie sprawę z tego, na czym polega gra „The Sims”. Jak się okazuje, ta legendarnajuż gra jest znana na całym świecie, chociaż jak przyznaje sam jej twórca, początkowo w żadnym wypadku nie miał takiego założenia. Pierwotniealbowiem gra miała być oprogramowaniemsłużącym do projektowania, a indywidualni Simowie mieli tworzyć modele do obrazowania ludzi.

Dziśgra „The Sims” jest grą kultową i cenioną,wydawaną przez firmę Maxis. Jeżelimielibyśmy zakwalifikować ją do jakiegoś jednego typu gier komputerowych, byłoby to zawiłe,w następstwie tego, iż gra ta w wielu przypadkach dopuszczana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Główna część tejsłynnej gry pozostałaopublikowana w 2000 roku, a do tego czasu wydano jąw ponad szesnastu milionach kopii.

Co zajmujące, gra tanigdy tak w zasadzie nie miała jasno oraz dokładniezdefiniowanego celu. Gracz ma do zrealizowania dużozadań, rozpocząwszy od budowy domu aż po kierowanie życiem poszczególnych Simów. Zajęcie to bywanadzwyczaj wciągające z powodu wielu dyspozycji, jakie przynosi gra. Nie skłamiemy też, jeżeli dodamy, że gra ta taknaprawdę może ciągnąć się w nieskończoność. Do najistotniejszych zadań każdego gracza należy przede wszystkim wydawanie poleceńutworzonym przez siebie postaciom(samodzielnie jesteśmy w stanie nadawać im nazwy,wybierać odcień skóry lub kolor włosów). Ważnejest w takim razie to,aby każdy Sim miał czas zarówno na pracę, jak i nawypoczynek czy na jedzenieposzczególnych posiłków.

Jeśli gracz notorycznie będzie zapominał o najważniejszychczynnościach, wówczas postacie zachorują, po czym umrą. W tym czasie gra się kończy,jednak bezsprzeczniemożemy wprowadzić do gryzupełnienowych Simów, ponownie przez siebiestworzonych.Gra „The Sims”, jak i jej następne częścizdają się bić wszystkie rekordy popularności, a zawdzięczają toprzede wszystkim szerokiemu gronie odbiorców, do jakich gra jest dedykowana. Nie jest onabowiem tylko i wyłącznie grą typowo żeńską lubtypowo męską. Grać są w stanie w nią przedstawiciele obojga płcioraz na pewno wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „TheSims” jest w głównej mierze dwu oraz trójwymiarowa grafika, jaka czyni gręniesłychanieciekawą i wciągającą. Wszelkiekonstruowane przez graczy postacie są wnastępstwie tego trójwymiarowymiprzedmiotami – sprawdź również SimCityBuildItCheats.

Szablon niekończącej się grykomputerowej był do tej pory użytkowany wnielicznych grach komputerowych (pomiędzy innymi w grze Harvest Moon),lecz żadna seria wcześniej nie zdobyła takgigantycznej popularności. „The Sims”jest w związku z tym pierwszączęścią serii, która odniosła spektakularnysukces na pełnym rynku gier komputerowych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.