Projekt instalacji gazu

Obecnie w Polsce coraz więcej rodzin porywa się na kupno własnego mieszkania. Mimo, że zazwyczaj na ten cel będzie niezbędny kredyt hipoteczny, większość osób decyduje się go zaciągnąć. Inwestorzy stawiają coraz to kolejne osiedla, lecz ogromną popularnością nadal szczycą się stare kamienice. Co jednak zrobić, kiedy wybrane lokum ogrzewane jest wciąż piecami węglowymi?

Zainwestuj w gaz!

Gdy z końcem XIX wieku powstawały budynki mieszkalne, zazwyczaj instalowano w nich piece, które ocieplały konkretne pokoje. Jednak współcześnie znacznie częściej są one rozmontowywane i wykorzystywane jest centralne ocieplanie. Oczywiście tego rodzaju inwestycja będzie przerażać na starcie, lecz wbrew pozorom projekt instalacji gazu nie jest ogromnym wydatkiem. Z uwagi na duże zanieczyszczenie powietrza na kontynencie, Unia wygospodarowała odpowiedniej wielkości fundusz, jaki ma pomóc ludziom w zmianie trybu ocieplania. Nabywając lokal w kamienicy możemy uzyskać całkiem dużą zapomogę na zamontowanie ogrzewania gazowego, część z uzyskanej kwoty nie podlega zwrotowi. W rozróżnieniu od powierzchni koszt remontu będzie różny. Lecz każdy musi liczyć się z opłatami rzędu co najmniej 5 000 złotych. W miastach zmagających się z największymi skażeniami, jak Kraków, gminy deklarują nawet 70% finansowanie tego rodzaju inwestycji. Na starcie jednak niezbędny będzie projekt instalacji gazu, jaki przedłożymy do odpowiedniego urzędu. Wykona go dla nas ekipa, której zlecimy następnie montaż ogrzewania. 

Przedwojenne kamienice na pewno mają w sobie mnóstwo uroku, jednak przeważnie przed zamieszkaniem w tego typu miejscu musimy zainwestować sporą sumę w remont. Na początku należy zamontować ogrzewanie gazowe, które jest tańsze, wygodniejsze i znacznie bardziej ekologiczne niż palenie w piecu kaflowym. 

Sprawdź także: projekty ogrzewania