SimCity fenomen rozrywki

Wszyscy, którzy są fanami rozmaitego rodzaju gier komputerowych z całą pewnością poprawnie zdają sobie sprawę z tego, na czym polega gra „The Sims”. Jak się okazuje, ta znana już gra jest znana na całym globie, chociaż jak przyznaje sam jej twórca, w pierwszej chwili pod żadnym pozorem nie miał takiego założenia. Pierwotnie albowiem gra miała być oprogramowaniem sprzyjającym do projektowania, a indywidualni Simowie mieli tworzyć modele do obrazowania ludzi. Dzisiaj gra „The Sims” jest grą znaną i cenioną, wydawaną przez jednostkę Maxis. Jeśli mielibyśmy zakwalifikować ją do jakiegoś jednego rodzaju gier komputerowych, byłoby to uciążliwe, dlatego, iż gra ta w szeregu przypadków honorowana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Główna część tej legendarnej gry pozostała opublikowana w 2000 roku, a do tego czasu wydano ją w ponad szesnastu milionach kopii.

Co przyciągające, gra ta nigdy tak w rzeczy samej nie miała jasno oraz precyzyjnie zdefiniowanego celu. Gracz ma do sfinalizowania wiele zadań, rozpocząwszy od konstruowania domu aż po kierowanie życiem poszczególnych Simów. Zajęcie to bywa niezmiernie wciągające z powodu wielu dyspozycji, jakie daje gra. Nie skłamiemy także, jeżeli dodamy, że gra ta tak w istocie może ciągnąć się w nieskończoność. Do najistotniejszych zadań każdego gracza należy przede wszystkim wydawanie poleceń stworzonym przez siebie postaciom (samodzielnie możemy nadawać im nazwy, wybierać odcień skóry lub odcień włosów). Ważne jest w takim razie to, by każdy Sim miał czas zarówno na pracę, jak oraz na odpoczynek czy na jedzenie pojedynczych posiłków. Jeżeli gracz notorycznie będzie zapominał o najistotniejszych czynnościach, w owym czasie postacie zachorują, po czym umrą. W tym momencie gra się kończy, jednak bezsprzecznie jesteśmy w stanie wprowadzić do gry totalnie nowych Simów, raz jeszcze przez siebie stworzonych.

Gra „The Sims”, jak i jej następne części zdają się bić wszystkie rekordy popularności, a zawdzięczają to przede wszystkim gigantycznemu gronie odbiorców, do jakich gra jest dedykowana. Nie jest ona albowiem tylko i wyłącznie grą typowo żeńską czy typowo męską. Grać mogą w nią przedstawiciele obojga płci oraz z pewnością wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „The Sims” jest w głównej mierze dwu oraz trójwymiarowa grafika, jaka czyni grę wybitnie interesującą i wciągającą. Wszelkie komponowane przez graczy postacie są więc trójwymiarowymi przedmiotami – wypróbuj też SimCity BuildIt Hack.

Motyw niekończącej się gry komputerowej był do tej pory stosowany w nielicznych grach komputerowych (pomiędzy innymi w grze Harvest Moon), ale żadna seria uprzednio nie zdobyła tak ogromnej popularności. „The Sims” jest w takim razie pierwszą częścią serii, jaka odniosła fenomenalny powodzenie na całym rynku gier komputerowych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.